Tízedik alkalommal rendezte meg 2020. január 30-31-én a Szent István Egyetem Halgazdálkodási Tanszéke a Gödöllői Halászati-Horgászati Szakember Találkozót, közel kétszáz résztvevővel.
A szakmai összefogást jelképezte, hogy a találkozón adta át Dr. Németh István, a Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet elnöke és dr. Szűcs Lajos, a Magyar Országos Horgász Szövetség elnöke a két szervezet az Agrárminisztérium részére készített közös javaslatát a Halászati Operatív Program 2021-2027 közötti időszakra vonatkozó intézkedéseire és forrásfelosztására, a dokumentumot Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára vette át.
A javaslat fontos célként tűzi ki a működő halastavi kapacitások növelését és fejlesztését, a halfeldolgozó üzemek, vágó- és értékesítési pontok létesítését és kapacitásnövelését, valamint az innováció és technológiafejlesztést akvakultúrában és a halfeldogozásban.
A dokumentum kiemelt hangsúlyt fektet a halastavak természetiérték-fenntartásának támogatására. Az Európai „Zöld megállapodásban” is hangsúlyozott biológiai sokféleség fenntartásában meghatározó szerepet játszanak az európai tógazdaságok, amelyek egyedálló módon őrzik meg és a visszatelepülésekkel és visszatelepítésekkel gazdagítják az értékes vizes ökoszisztémákat.
Továbbá kiemelt cél a hazai halfogyasztás ösztönzése. A piaci helyzet, illetve a fogyasztói igények gyors változása szükségessé teszi a halfogyasztás ösztönzésének korszerűsítését, új módszerek alkalmazását. Tekintettel az értéklánc összetettségére, illetve a termelés és az értékesítés szerves kapcsolódására egy új típusú marketingprogram csak az érdekeltek minél nagyobb összefogásával valósítható meg sikeresen.